R5487-194 Specjalne tematy

Zmień język

::R5487 : strona 194::

PUBLIKOWANE PRZEZ
TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE STRAŻNICA
PREZES, CHARLES T. RUSSELL
„PRZYBYTEK BROOKLYŃSKI”, 13-17 HICKS ST.,
BROOKLYN, N. Y., U. S. A.

Biura zagraniczne: Oddział Brytanii: PRZYBYTEK LONDYŃSKI Lancaster Gate, Londyn. Oddział Zachodnich Niemiec: Unterdorner Str., 76, Barmen. Oddział Australii: Flinders Building, Flinders St., Melbourne. W każdym przypadku prosimy o kontakt z TOWARZYSTWEM.

—————

ZALICZKA 1,00$ (4s.) NA PRENUMERATĘ ROCZNĄ
PRZEŚLIJ PIENIĄDZE PRZEKAZEM EKSPRESOWYM, PRZEKAZEM BANKOWYM, PRZEKAZEM POCZTOWYM LUB POLECONYM
Z ZAGRANICY BĘDĄ AKCEPTOWANE JEDYNIE ZAGRANICZNE PRZEKAZY PIENIĘŻNE

—————

Warunki dla ubogich Pańskich są następujące: Wszyscy Studenci Biblii, którzy z powodu podeszłego wieku lub jakieś niemocy, lub z powodu innych przeciwności losu, nie będą zdolne zapłacić za to Czasopismo, będą zaopatrywani za darmo, jeśli co roku w maju wyślą Kartkę Pocztową, opisując swoją sytuację i prosząc o kontynuację. Pragniemy również, aby wszyscy tacy w sposób ciągły znajdowali się na naszej liście i byli w kontakcie z WYKŁADAMI, itp.

—————

EDYCJE DOSTĘPNE RÓWNIEŻ WE FRANCUSKIM, NIEMIECKIM, SZWEDZKIM I DUŃSKIM.
PRZYKŁADOWE KOPIE ZA DARMO.

—————

PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z URZĘDU POCZTOWEGO NA BROOKLYNIE, NOWY JORK
PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z DEPARTAMENTU POCZTY W OTTAWIE, KANADA

—————

ROZSZERZENIE PRACY OCHOTNIKÓW

Wolontariusze czynią wiele dobrych rzeczy i mamy dla nich wspaniałą amunicję. Bez wątpienia wyniki będą świetne. Jednak nie możemy mieć nadziei na poznanie wszystkich jej rezultatów, dopóki nie dotrzemy do Królestwa. Tymczasem naszym zadaniem jest wierne czynienie tego, co jest w naszych rękach – tego, do czego upoważnia nas nasz Pan. Jesteśmy Jego ambasadorami, Jego świadkami.

Sugerujemy, aby praca Rozszerzania Klas (zborów – przyp. tłum.) była prowadzona równolegle z rozszerzaniem pracy Ochotników. Po tym, jak wykonacie służbę w miejscu swego zamieszkania, szukajcie Pańskiego błogosławieństwa, starając się rozszerzyć dystrybucję bezpłatnej literatury na inne miasta położone w rozsądnym promieniu. Towarzystwo z przyjemnością dostarczy amunicję bez żadnych opłat. Pragnie jedynie, abyście niezwłocznie przysłali uporządkowane nazwy miejscowości, w których będziecie służyć, z zapewnieniem, że te prace zostaną podjęte – że niewykorzystana literatura nie będzie leżeć. Pamiętajcie, że liczba populacja ze spisu ludności obejmuje także niemowlęta, i że prawidłowe oszacowanie zasięgu jednego traktatu danego jakieś rodzinie będzie od jednej do pięciu osób. Oznacza to, że miasto liczące 5 000 mieszkańców wymagałoby 1 000 kopii gazetki Ochotników. Jeśli okaże się, że populacja jest obcojęzyczna, pamiętaj, że mamy bezpłatną literaturę w prawie wszystkich językach.

—————

WADLIWE KSIĄŻKI

Jeśli Kolporterzy lub inne osoby otrzymają od nas książki z poważnymi wadami, niech natychmiast zgłoszą ten fakt. Podajcie dane dotyczące otrzymania przesyłki. Chcemy, aby wszystkie nasze książki były dobre.

—————

ODBIÓR SUBSKRYPCJI STRAŻNICY

Stali subskrybenci THE WATCH TOWER (Strażnicy – przyp. tłum.) otrzymują pokwitowanie na kopercie – pokazujące, ile kosztuje subskrypcja. Tak więc, jeśli do stycznia 1913 roku opłaciłeś dolara na odnowienie subskrypcji od stycznia 1914 roku, to dodaliśmy tylko cyfrę 4. W takich okolicznościach ta cyfra 4 oznaczałaby 1914 rok.

====================

— 1 lipca 1914 r. —