R5451-114 Specjalne tematy

Zmień język

::R5451 : strona 114::

PUBLIKOWANE PRZEZ
TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE STRAŻNICA
PREZES, CHARLES T. RUSSELL
„PRZYBYTEK BROOKLYŃSKI”, 13-17 HICKS ST.,
BROOKLYN, N. Y., U. S. A.

Biura zagraniczne: Oddział Brytanii: PRZYBYTEK LONDYŃSKI Lancaster Gate, Londyn. Oddział Zachodnich Niemiec: Unterdorner Str., 76, Barmen. Oddział Australii: Flinders Building, Flinders St., Melbourne. W każdym przypadku prosimy o kontakt z TOWARZYSTWEM.

—————

ZALICZKA 1,00$ (4s.) NA PRENUMERATĘ ROCZNĄ
PRZEŚLIJ PIENIĄDZE PRZEKAZEM EKSPRESOWYM, PRZEKAZEM BANKOWYM, PRZEKAZEM POCZTOWYM LUB POLECONYM
Z ZAGRANICY BĘDĄ AKCEPTOWANE JEDYNIE ZAGRANICZNE PRZEKAZY PIENIĘŻNE

—————

Warunki dla ubogich Pańskich są następujące: Wszyscy Studenci Biblii, którzy z powodu podeszłego wieku lub jakieś niemocy, lub z powodu innych przeciwności losu, nie będą zdolne zapłacić za to Czasopismo, będą zaopatrywani za darmo, jeśli co roku w maju wyślą Kartkę Pocztową, opisując swoją sytuację i prosząc o kontynuację. Pragniemy również, aby wszyscy tacy w sposób ciągły znajdowali się na naszej liście i byli w kontakcie z WYKŁADAMI, itp.

—————

EDYCJE DOSTĘPNE RÓWNIEŻ WE FRANCUSKIM, NIEMIECKIM, SZWEDZKIM I DUŃSKIM.
PRZYKŁADOWE KOPIE ZA DARMO.

—————

PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z URZĘDU POCZTOWEGO NA BROOKLYNIE, NOWY JORK
PRZYCHODZI JAKO POCZTA DRUGIEJ KLASY Z DEPARTAMENTU POCZTY W OTTAWIE, KANADA

—————

KONWENCJA W COLUMBUS, OHIO

W tym roku została wybrana stolica stanu Ohio na miejsce lokalizacji Konwencji Generalnej. Daty są prawie identyczne z tymi przypisanymi do Konwencji w Clinton w stanie Iowa, będą one trwać od 26 czerwca do 6 lipca. W obu konwencjach wezmą udział zdolni mówcy. Brat Russell oczekuje obecności na obu.

—————

FOTODRAMA STWORZENIA

Jesteśmy zalewani wnioskami o FOTODRAMĘ. Najwyraźniej cały kraj chce je obejrzeć. Aby zaspokoić tę podaż, nasza podaż zdjęć jest nie tylko niewystarczająca, ale nie będziemy posiadać także wystarczającej liczby operatorów; opłaty za teatry także byłyby niemożliwe dla nas do opłacenia.

W tej sytuacji, najpierw ograniczymy się do większych miejsc. Później DRAMA może dotrzeć do mniejszych miejsc. Ale nie oczekujcie zbyt wiele; nie jesteśmy w stanie uczynić cudów. Mamy nadzieję, że przed końcem lata praca tak posunie się do przodu, że będziemy mogli dotrzeć do wielu kolejnych miast i miasteczek. Naszym planem na przyszłość musi być przygotowanie duplikatów DRAMY i zaoferowanie ich bezpłatnie operatorom z tych miast, którzy okażą swoje zdolności, chęci i pragnienie zapewnienia odpowiednich audytoriów, dostarczenia odźwiernych, itp. Prosimy o odrobinę cierpliwości. Bądźcie pewni, że Towarzystwo robi wszystko, co jest w jego mocy, aby służyć wam i Prawdzie. Nie wydawaj pieniędzy, by przyjechać z daleka, aby zobaczyć DRAMĘ, ale oszczędzaj soje dziesięciocentówki, aby pomóc w dotarciu do twojego miasta.

Z przyjemnością zauważamy, że społeczeństwo głęboko interesuje się DRAMĄ, dostrzegając jej wartość edukacyjną, piękno zdjęć i szerokie spojrzenie na historię ludzkości. W tej pracy można wykorzystywać nieobciążonych braci, którzy są dobrze wykształceni i doświadczeni jako pisarze tekstów do gazet. Będzie nam miło usłyszeć o ochotnikach.

—————

KSIĄŻKA PYTAŃ BERIAŃSKICH

Sześć tomów WYKŁADÓW PISMA ŚWIĘTEGO są dość szeroko używane jako podręczniki do Studiów Biblii. Doprowadziło to do przygotowania lekcji, lub pytań do tematów poruszanych w tych tomach. Są one ułożone w formie Lekcji dla Klas Studiów Beriańskich Biblii. Mamy teraz te Książki Pytań do wszystkich sześciu tomów. Cena płatna z góry, 5 centów za sztukę, ilość dowolna.

====================

— 15 kwietnia 1914 r. —