R0020-2 Czy chciałbyś „Strażnicę Syjonu”?

Zmień język 

::R0020 : strona 2::

CZY CHCIAŁBYŚ „STRAŻNICĘ SYJONU”?

Wysłaliśmy około 6000 kopii każdego numeru „Zion’s Watch Tower” („Strażnicy Syjonu” – przyp. tłum.) z lipca i sierpnia jako próbki. Nie możemy tego kontynuować, ponieważ po pierwsze jest to kosztowne, a po drugie, nie chcemy marnować prawdy poprzez wysyłanie jej tam, gdzie nie jest pożądana i nie byłaby doceniona. Chcielibyśmy zatem przed dziesiątym sierpnia otrzymać odpowiedź od wszystkich, którzy chcą otrzymywać czasopismo regularnie, abyśmy wiedzieli ile kopii mamy opublikować we wrześniu.

Cena jest bardzo niska, aby była dopasowana do możliwości większości zainteresowanych, wśród których jest „niewielu bogatych” („Bóg wybrał biednych w tym świecie, bogatych w wierze, dziedziców królestwa”) i dopóki nie będziemy posiadać sporej listy subskrybentów, pięćdziesiąt centów będzie o wiele mniejszym niż potrzeba zapłacić za drukowanie, itd.

Nie przypuszczajcie, że te uwagi są apelem o pieniądze. Nie, jak wierzymy „Strażnica Syjonu” ma JEHOWĘ jako swego sprzymierzeńca, i dopóki tak się ta sprawa ma, nigdy nie będziemy żebrać lub prosić ludzi o wsparcie. Kiedy Ten, który powiedział: „Całe złoto i srebro gór jest moje”, wstrzyma dostarczanie niezbędnych funduszy, zrozumiemy, że jest to czas, aby zawiesić tę publikację.

Nie odkładaj do jutra tego, co możesz zrobić dzisiaj. Jeśli chcesz otrzymać numer wrześniowy, weź swoje pióro od razu. Pamiętaj, że czasopismo będzie dostępne dla ciebie bezpłatnie, jeśli jesteś zbyt biedny, by wysłać pięćdziesiąt centów, jak byś uczynił gdybyś mógł sobie pozwolić na zapłacenie za nie, ale nie jesteśmy w stanie znać wasze warunki – musicie także to napisać.

Tam, gdzie nie ma możliwości otrzymania papierowych pieniędzy, można wysyłać znaczki pocztowe Stanów Zjednoczonych (nie zagraniczne).

====================

— Sierpień 1879 r. —